leczenie prostaty do jakiego lekarza

leczenie prostaty do jakiego lekarza

Leczenie raka prostaty i choroby serca

Wielu mężczyzn z rakiem prostaty leczy się hormonów, które blokują działanie testosteronu, który psychoterapiadom.pl/terapia-malzenska-par stanowi podstawowy męski hormon płciowy. Jest tak, ponieważ wiele nowotworów prostaty rozwijają się testosteronu.

Pozbawiając je testosteronu, komórki raka prostaty „głodu” i umrzeć. Zabieg ten jest nazywany androgenową terapię tłumienia. Zazwyczaj jest to mężczyźni z agresywnego raka prostaty i raka prostaty u tych, które powodują gruczołu krokowego, aby je powiekszyć którzy najbardziej skorzystają z terapii supresji androgenów.

Niemal każde leczenie, które ma swoje zalety ma również ryzyka. Lekarze zawsze musi rozważyć korzyści i ryzyko leczenia. Oczywiście potencjał supresji androgenów, aby przedłużyć życie mężczyzn z rakiem prostaty, a nawet zwiększyć prawdopodobieństwo, że wyleczenie nie mogą być brane pod uwagę. Niemniej jednak, efekty uboczne terapii androgenowej tłumienia obejmują utratę popędu płciowego, anemii, osteoporozy, przyrost masy ciała, zmniejszenie masy mięśniowej, wzrost złego cholesterolu (LDL) i spadek dobrego cholesterolu (HDL).

Przebudowa LDL i HDL przez supresji androgenów może potencjalnie zwiększać ryzyko zawału serca i choroby tętnic wieńcowych. Dlatego możliwość ta była analizowana na podstawie danych zebranych z trzech randomizowanych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, odpowiednio.

Jeden tysięcy trzysta siedemdziesiąt dwa (1, 372) mężczyźni, którzy otrzymali androgenów terapię tłumienia oprócz radioterapii gruczołu krokowego byli obserwowani przez okres co najmniej pięciu lat. Naukowcy odkryli, że mężczyźni powyżej 65 lat, którzy otrzymywali terapię tłumienia androgenów przez sześć miesięcy miał wcześniej wystąpienie zawału serca, może przez dwa i pół roku.

Czy to oznacza, ludzie nie powinni być leczeni supresji androgenów, zwłaszcza w grupie, u których korzyści z terapii hormonalnej przewyższają ryzyko? To nie; Zamiast tego, implikacja jest taka, że ??ludzie, którzy korzystają z terapii hormonalnej, aby uniknąć śmierci z powodu raka prostaty, ale którzy również czynniki ryzyka choroby wieńcowej należy skierować do kardiologa.

Mężczyźni mogą być następnie oceniane pod kątem, a nawet traktowane chorób serca zanim zaczną terapię hormonalną. Mogą one następnie poddane terapii supresji androgenów bez negatywnego wpływu na ich sercach.

Ponadto, dobra wiadomość jest taka, że ??nowe badania są opracowywane w celu określenia optymalnego czasu trwania terapii supresji androgenów. Poprzez terapię hormonalną przerywany, takie jak sześć miesięcy na supresji androgenów i sześć miesięcy off, mężczyźni mogą osiągnąć ten sam punkt końcowy przeżycia przy mniejszej toksyczności niż ciągłej terapii supresji androgenów.

Artykuł dzięki: